Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Nasze galerie

Wielkanocne Dzieło Caritas 2013

24 marca 2013
7,5 tys. Chlebków Miłości, 5,5 tys. cukrowych baranków oraz 6,5 tys. wielkanocnych świec – paschalików i woskowych pisanek przygotowała Caritas Archidiecezji Łódzkiej w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. Chlebki, baranki i paschaliki dostępne będą od Niedzieli Palmowej (24 marca) w parafiach archidiecezji łódzkiej oraz szkołach, w których działają Szkolne Koła Caritas.
Uzyskane pieniądze zostaną pomiędzy parafie, szkoły i Caritas, by wspomóc na święta najbardziej potrzebujących. Niektóre parafie archidiecezji organizują również zbiórkę żywności na śniadanie wielkanocne dla najuboższych parafian.  {{youtube:F878vn16LbQ}} Ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor łódzkiej Caritas, podkreśla, że mieszkańcy archidiecezji są okresie świątecznym ofiarni. "Każde święta wyzwalają w nas pokłady dobroczynności i wzajemnej życzliwości. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w tym czasie wszyscy potrzebujemy wsparcia, ale też chcemy pomagać innym. Widzimy, że są wokół nas ludzie biedni, samotni, chorzy, smutni" - tłumaczy kapłan. Chleb Miłości to chlebek do koszyczka wielkanocnego. Paschalik to świeca, wzorowana na paschale, symbolizującym Chrystusa. Paschał poświęca się uroczyście i zapala podczas Liturgii Wigilii Paschalnej, a wierni zapalają od niego swoje paschaliki. Paschaliki będą mogły również zapłonąć podczas śniadania wielkanocnego, ozdabiając swym światłem stół rodzinny i przypominając o religijnym charakterze świąt Wielkiej Nocy, obecności Zmartwychwstałego Chrystusa w codziennym życiu rodzinnym i pełnieniu uczynków miłosierdzia. Baranek cukrowy jest symbolem Paschalnego Baranka – Chrystusa, który złożył swoje życie w ofierze na krzyżu, by odkupić nasze winy.
Radio PLUS Łódź