Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2013

WDPD2013_swieceW I Niedzielę Adwentu, 1 grudnia 2013 roku, po raz dwudziesty rozpoczyna się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które w tym roku jest realizowana pod hasłem „Rozjaśnij dzieciom przyszłość”. Tradycyjnie symbolem akcji jest świeca, która znajdzie swoje miejsce na wigilijnym stole. Jej płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letn wypoczynek. Łódzka Caritas przygotowała 70 tysięcy świec, które dostępne będą w parafiach naszej archidiecezji.

Tegoroczna kampania po raz czternasty ma charakter ekumeniczny. Obok Caritas uczestniczą w niej Diakonia Kościoła Luterańskiego i Reformowanego oraz ELEOS Kościoła Prawosławnego. 1 grudnia w luterańskim kościele św. Mateusza w Łodzi, o godz. 17.00, duchowni czterech kościołów rozpoczną wspólnie Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jednocześnie zapłoną świece Caritas, Diakonii i Eleos na znak wspólnego działania na rzecz potrzebujących dzieci.

Do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zachęca ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor łódzkiej Caritas.

Z okazji 20-lecia akcji Arka Noego nagrała specjalną piosenkę. Powstał również animowany spot - wyraz wdzięczności za 20 lat pomocy dzieciom.

Na stronie internetowej http://www.wigilijnedzielocaritas.com/#!multimedia/ceqq można zobaczyć multimedialną historię Wigilijnego Dzieła Pomocy w Polsce. W 2006 roku telewizyjny spot WDPD z udziałem Anny Popek i Adama Nowaka zrealizowany został w siedzibie łódzkiej Caritas oraz w naszym ośrodku w Drzewocinach.

Tomasz Kopytowski
<- wróć