Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Sztafeta Pokoleń

pomoc_psychologicznaCaritas Archidiecezji Łódzkiej realizuje innowacyjny projekt "Sztafta Pokoleń". Działanie, które zostanie przetestowane będzie polegało na systematycznych, cyklicznych odwiedzinach w domach osób zależnych i spędzaniu z nimi czasu przez społeczność lokalną z terenu parafii (przedstawicieli Szkolnych Kół Caritas oraz Parafialnych Zespołów Caritas).

Przełoży się to bezpośrednio na wzmocnienie więzi międzypokoleniowych, zacieśnienie współpracy oraz zmniejszenie poczucia osamotnienia oraz wykluczenia społecznego wśród osób zależnych.

Projekt „Innowacje na ludzką miarę – wsparcie rozwoju mikroinnowacji w obszarze usług opiekuńczych dla osób zależnych” jest realizowany przez Fundację Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza.

logo_power

Anna Maciejewska