Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Festyn Rodzinny Caritas w Łasku "Bądźmy razem"

DD2013_foto_1W sobotę, 1 czerwca 2013 roku, łódzka Caritas zorganizowała festyn rodzinny w ramach Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego Caritas z okazji Dnia Dziecka "Bądźmy razem". Caritas zaprosiła do Łasku do wspólnej zabawy dzieci i rodziców z terenu archidiecezji łódzkiej. Mimo niestabilnej pogody, częstych opadów deszczu i mokrej murawy boiska, mieszkańcy łasku i okolic przyszli na festyn. Współorganizatorami wydarzenia byli: Urząd Miejski w Łasku, Starostwo Powiatowe w Łasku i Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Michała Archanioła w Łasku. Partnerem strategicznym była firma Jerenimo Martins S.A. - właściciel sklepów sieci Biedronka, który ufundował paczki dla dzieci.

Pogoda nie rozpieszczała organizatorów od samego rana. Pełni nadziei poprawę pogody przygotowaliśmy festyn i oczekiwaliśmy na jego uczestników.

O godz. 14.00 odprawiona została msza święta w kolegiacie łaskiej, po której wyruszył Marsz dla Życia. Marsz zorganizowany został przez Fundację Życie, pod hasłem „Kierunek: Rodzina”. Marsz miał charakter kolorowego, radosnego korowodu. Na czele Marszu szli patroni honorowi festynu - Marszałek Województwa Łódzkiego, Wojwoda Łódzki, lokalni włodarze oraz dyrektorzy Caritas i duszpaserze kolegiaty łaskiej.

Następnie na łaskim boisku rozpoczął się rodzinny festyn z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Wystąpiły lokalne zespoły taneczne i wolkalne z Łaskiego Domu Kultury oraz nasi goście specjalni: Full Power Spirit i The Bootels.

Na placu przygotowane zostały liczne atrakcje dla najmłodszych, ale także dla najstarszych uczestników: malowanie buzi, konkurs plastyczny, wata cukrowa, popcorn, kawa i herbata, dmuchana zjeżdżalnia, trampoliny, wóz straży pożarnej i koło fortuny. Zabawy z dziećmi i animacje prowadziła artystyczna grupa KOT ZAGALSKI.

Podczas pikniku Caritas przeprowadziła zbiórkę na cel charytatywny: zakup wózka inwalidzkiego dla Justyny - dziękujemy wszystkim darczyńcom. Wkrótce poinformujemy o wyniku zbiórki.

Dziękujemy wszystkim za współpracę i pomoc oraz wspólną zabawę.

DD2013_logotypy

Tomasz Kopytowski
Zobacz zdjęcia: Festyn Rodzinny Caritas w Łasku "Bądźmy razem"

<- wróć