Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Kościół w służbie ubogim 2015

Kościół w służbie ubogim 2015_240W dniu 19 października 2015 roku łódzkie organizacje kościelne zajmujące się ubogimi - Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Centrum Służby Rodzinie, Stacja Opieki Środowiskowej Konwentu Bonifratrów w Łodzi i Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi - po raz czwarty zorganizowały łódzkie obchody Dnia Walki z Ubóstwem pod hasłem "Kościół w służbie ubogim". O godz. 12.00 w łódzkiej archikatedrze odprawiona została msza święta dziękczynna za tych, którzy prowadzą dzieła miłosierdzia. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Marek Jędraszewski metropolita łódzki. Po mszy świętej nasze cztery organizacje przygotowały dla ubogich mieszkańców Łodzi ciepły posiłek - 1800 porcji kapuśniaku, który wydawano na Placu Katedralnym.

Dożywianie ubogich prowadzone przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Centrum Służby Rodzinie i Stację Opieki Środowiskowej Konwentu Bonifratrów w Łodzi dofinansowane jest w części ze środków Miasta Łódź. Potrzeby ubogich są jednak zdecydowanie większe. Stąd konieczność codziennego zaangażowania organizacji kościelnych, zgromadzeń zakonnych i parafii naszego miasta w pomoc społeczną. Bez tej pomocy wielu biednych łodzian pozostałby bez konkretnego wsparcia. Dla wielu ta forma pomocy jest jedyną na jaką mogą liczyć. Każdego roku łódzkie organizacje kościelne wydają ubogim naszego miasta 180 tysięcy ciepłych posiłków i tysiące paczek żywnościowych.

Patronat nad łódzkimi obchodami Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem objął ks. abp Marek Jędraszewski metropolita łódzki.

Produkty spożywcze do przygotowania posiłku przez kuchnię Caritas przekazali: Łódzki Rynek Hurtowy ZJAZDOWA S.A.Zakłady Mięsne "ZBYSZKO". Serdecznie dziękujemy!

Tomasz Kopytowski
Zobacz zdjęcia: Kościół w służbie ubogim 2015