Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Na spacer po Polesiu

wycieczka_poznajmy_sie_1W ramach realizowanego prze Caritas Archidiecezji Łódzkiej projektu "Poznajmy się lepiej" serdecznie zapraszamy na dwie bezpłatne piesze wycieczki po Polesiu, które poprowadzi Piotr Machlański - historyk i łódzki przewodnik. W pierwszej przejdziemy patriotycznym szlakiem Polesia. W drugiej poznamy najbardziej charakterystyczne dla Polesia zakątki i pamiątki dawnej i współczesnej Łodzi. Serdecznie zapraszamy!

A oto szczegółowe informacje o zaplanowanych trasach.

Wycieczka I: Patriotycznym szlakiem po Polesiu

Termin: 9 lipca 2015 (czwartek), godz. 12.00,

Prowadzący: Piotr Machlański

Zbiórka: Brama Cmentarza Starego, część Rzymsko-Katolicka przy ul. Ogrodowej.

Trasa: ul. Ogrodowa (zwiedzanie Cmentarza Starego – mogiły żołnierskie) – ul. Cmentarna – ul. Żeromskiego – ul. Próchnika (miejsce zamieszkania Gen. Emila „Nila” Fieldorfa) – ul. Gdańska (zwiedzanie Muzeum Tradycji Niepodległościowych – dawne więzienie carskie).

Zakończenie wycieczki: siedziba Muzeum Tradycji Niepodległościowych.

Wycieczka II: Spacerkiem po Polesiu

Termin: 25 lipca 2015 (sobota), godz. 10.00

Prowadzący: Piotr Machlański

Zbiórka: Siedziba Caritas Archidiecezji Łódzkiej przy ul. Gdańskiej 109-111.

Trasa: ul. Gdańska (Wojewódzka Biblioteka  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, dawna siedziba Towarzystwa Oświetlania Elektrycznego) - ul. Kopernika (Teatr Pinokio, najstarsza lecznica dla zwierząt w Polsce) – ul.  Żeromskiego (willa Zieglera przy ul. Skłodowskiej-Curie, miejsce zamieszkania Juliana Tuwima przy ul. Struga) – ul. Struga – ul. Lipowa (dawny szpital Baptystów) – ul. Skłodowskiej-Curie (Kościół Środowisk Twórczych) – ul. Łąkowa (willa Schimmela przy ul. Karolewskiej, dawna Fabryka Kindermanna, Szpital im. WAM, Kościół Matki Bożej Zwycięskiej, Pomnik Katyński ) – Trasa W-Z w budowie.

Zakończenie wycieczki: Skwer przy Pomniku Katyńskim.

Informacje i zapisy:

ul. Gdańska 111, 90-507 Łódź