Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Oliwka zorganizowała zbiórkę darów dla Nepalu

nepal_oliwka_1Siedmioletnia Oliwka Cieślaczyk, uczennica I klasy Szkoły Podstawowej nr 81 w Łodzi postanowiła pomóc dzieciom poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu, jakie miało miejsce 25 kwietnia 2015 roku. Przy pomocy swojego taty przygotowała plakaty o zbiórce maskotek i odzieży, które znalazły się w szkole Oliwki i w zaprzyjaźnionych ze szkołą placówkach. W dniu 14 maja 2015 roku dyrektor łódzkiej Caritas, ks. Andrzej Partyka odwiedził dziewczynkę w szkole, żeby podziękować za jej inicjatywę.

Oliwka akurat kończyła zajęcia wychowania fizycznego, więc podziękowanie odbyło się w obecności koleżanek i kolegów dziewczynki. Ksiądz Dyrektor podziękował Oliwce za wrażliwe serce i chęć konkretnej pomocy. Za dary, jakie udało się zebrać. Wyrazy uznania przekazane zostały również tacie Oliwki oraz Pani Dyrektor, która bez wahania poparła inicjatywę dziewczynki i pozwoliła na zbiórkę darów w szkole.

tk
<- wróć