Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Święty Mikołaj od Szkolnych Kół Caritas 2017

mikolaj_SKC_20176 grudnia przypada wspomnienie Świętego Mikołaja Biskupa. Wolontariusze z ponad 50 Szkolnych Kół Caritas rozprowadzać będą czekoladę z wizerunkiem Świętego Mikołaja Biskupa. Słodkości dostępne będą w szkołach oraz parafiach w Łodzi i okolicznych miastach. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy Caritas. Ponad 7 tysięcy czekoladowych tabliczek przygotowała Cukiernia Dybalski.

Proponowana przez wolontariuszy SKC czekolada to nie tylko pomysł na mikołajkowy upominek. Chcemy też ożywiać wśród najmłodszych świadomość, że Święty Mikołaj to autentyczna postać, to biskup, który żył i świadczył dzieła miłosierdzia pośród swoich wiernych.

Święty Mikołaj Biskup Miry (dzisiejsza Turcja) urodził się ok. 270 roku w Patarze, w Azji Mniejszej, a zmarł 6 grudnia ok. 345 lub 352 roku. Według podań otrzymał w spadku po bogatych rodzicach znaczny majątek, którym chętnie dzielił się z ubogimi. Wyróżniał się pobożnością i miłosierdziem. Znana jest opowieść o trzech ubogich pannach wydanych za mąż dzięki posagom, których Święty dyskretnie im dostarczył i o trzech niesprawiedliwie uwięzionych oficerach uwolnionych za jego wstawiennictwem. Jego przykład zachęca nas do dostrzegania potrzeb bliźnich i dyskretnego dzielenia się swoimi dobrami.

Tomasz Kopytowski
<- wróć