Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Parzno - śladami Wandy Malczewskiej

Celem projektu jest integracja osób z niepełnosprawnością z osobami sprawnymi, będącymi pod opieką Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Parafialnych Zespołów Caritas z terenu województwa.

Do uczestnictwa w wyjeździe zostaną zaproszeni podopieczni Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz Parafialnych Zespołów Caritas. Będą to osoby z niepełnosprawnością (minimum 50% uczestników), ubogie, zagrożone wykluczeniem społecznym, niezaradne życiowo. Grupę będzie stanowiło 50 osób, kobiet i mężczyzn, mieszkańców województwa łódzkiego. W wyjeździe wezmą udział mieszkańcy powiatów: Łódź, pabianickiego oraz łaskiego. Celem wyjazdu jest zapoznanie uczestników z zabytkami i historią województwa łódzkiego poprzez wizytę w Muzeum Polskiego Modlitewnika im. Sługi Bożej Wandy Malczewskiej w Parznie oraz zwiedzanie kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego.

Termin realizacji: 31 sierpnia 2015 – 30 września 2015
Projekt "Parzno - śladami Wandy Malczewskiej" realizowany zgodnie z umową nr 18/D/PFRON/2015 z dnia 27 sierpnia 2015, współfinasowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

Anna Maciejewska
<- wróć