Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Dzień pełen niecodziennych wizyt

kolonie_drzewociny_II_3Środa, 24 lipca 2013 roku zapisze się w kalendarzu indiańskich kolonii Caritas w Drzewocinach jako dzień niecodziennych wizyt. Najpierw uczestnicy kolonii wybrali się do Uniejowa, by zaznać kąpieli w tamtejszych basenach termalnych. Po powrocie do Drzewocin, tuż po obiedzie, do ośrodka zawitali goście: pani Jolanta Chełmińska, wojewoda łódzki, pan Sławomir Wasilczyk, dyrektor generalny Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, pan Zygmunt Chabowski z biura prasowego wojewody i ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor łódzkiej Caritas.

Goście rozmawiali z kolonistami, śpiewali wspólnie piosenki i tańczyli. Ponieważ kolonie zbliżają się ku końcowi, ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor łódzkiej Caritas, wręczył z panią Wojewodą podziękowania dla kadry kolonijnej.

Następnie koloniści pochwalili się swoim indiańskim dorobkiem. Goście zobaczyli wykonane ręcznie koszule indiańskie, malowidła na kamieniach, włócznie oraz szałasy.

- Wciągnęła mnie ta atmosfera zabaw indiańskich - mówiła pani Wojewoda w kolorowym pióropuszu, w którym wyglądała jak prawdziwy wódz.

Na tym jednak dzień odwiedzin nie zakończył się. Wszyscy uczestnicy kolonii oraz ich goście wybrali się do pana Jana Kamińskiego, łódzkiego kuratora oświaty, który wypoczywa na urlopie nieopodal ośrodka Caritas w Drzewocinach. Pan Kurator mile był zaskoczony tak licznie przybyłymi gośćmi.

Po krótkiej wizycie pan Kurator postanowił odprowadzić ponad 80-osobową grupę do ośrodka – w ten sposób mieliśmy kolejną wizytę – ośrodek Caritas odwiedził łódzki kurator oświaty.

II turnus kolonii Caritas w Drzewocinach potrwa do niedzieli, 28 lipca. Kolejny rozpocznie się we wtorek, 30 lipca.

Bieżące relacje z kolonii Caritas znajdziesz również na facebookowym profilu łódzkiej Caritas: https://www.facebook.com/caritas.lodz

Pobyt dzieci z Białorusi współfinansowany jest ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2013 r.” Pobyt dzieci - mieszkańców województwa łódzkiego - finansowany jest ze środków Wojewody Łódzkiego.

Tomasz Kopytowski
Zobacz zdjęcia: Dzień pełen niecodziennych wizyt