Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Ksiądz Arcybiskup w akcji "Serce na gwiazdkę"

SNG_2014_abpW poniedziałkowe popołudnie, 8 grudnia 2014 roku, w ramach akcji "Serce na gwiazdkę", jedną z łódzkich rodzin odwiedził Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki. Po osobistym spotkaniu z członkami 4-osobowej rodziny, Metropolita Łódzki przekazał przygotowane przez Caritas gwiazdkowe prezenty dla dzieci oraz paczkę rodzinną. Obecni w domu chłopcy zapragnęli przymierzyć biskupią piuskę, w której było im do twarzy. - Może kiedyś zostaniecie biskupami - uśmiechali się dorośli.

W dniach od 1 do 10 grudnia 2014 roku, Caritas, za pośrednictwem pomagających mu Aniołów, dostarczy prezenty bezpośrednio do domów 1200 dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich, w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Łasku, Pabianicach, Aleksandrowie Łódzkim i Zelowie.

Codziennie, w grudniowe popołudnie, wolontariusze Caritas odwiedzą dzieci w ich domach i przyniosą gwiazdkowe prezenty. Goście to szczególni, bo przebrani za postacie Świętego Mikołaja i Anioła. Każda para odwiedzi kilka rodzin jednego wieczoru. Najmłodsi wyczekują gości z Nieba, bo wcześniej Święty Mikołaj wysłał do nich kartkę pocztową ze swoim wizerunkiem i informacją o terminie wizyty.

Każdy z domowników dostanie podarunek. Dzieci – spakowane specjalnie dla nich prezenty, każdy przygotowany indywidualnie: zabawki, słodycze, kosmetyki, artykuły szkolne itp. Rodzice otrzymają paczkę rodzinną, a w niej artykuły spożywcze i chemiczne oraz kosmetyki – to, co w domu potrzebne. Każda rodzina otrzyma również opłatek i książeczkę, która pomoże przygotować się  i pobożnie przeżyć święta Bożego Narodzenia.

logotypy_SNG_2014_600_2
tk
Zobacz zdjęcia: Ksiądz Arcybiskup w akcji "Serce na gwiazdkę"

<- wróć