Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Tornister pełen uśmiechów 2014

tornister_1Jeśli myślisz, że tornister to zwykły przedmiot, w którym tylko chowa się książki i zeszyty, to zapraszamy w podróż wspomnień. Już pamiętasz? W tornistrze nosiłeś wszystkie tajemnice i skarby: ulubioną książkę, gumkę – prezent od Kacpra, karteczkę na której Julka zapytała, czy ją lubisz, szczęśliwe kapsle i ulubione pióro kulkowe, a przede wszystkim całe mnóstwo uśmiechów i radości. Już pamiętasz, prawda?! A teraz wróćmy z tej podróży, bo chcemy powiedzieć Ci coś bardzo ważnego! Wiele dzieci nie ma takiego tornistra, a Ty możesz to zmienić. Podaruj im Tornister Pełen Uśmiechów!

Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do włączenia się do kampanii charytatywnej pod hasłem „Tornister pełen uśmiechów”. Celem kampanii jest skompletowanie i przekazanie najuboższym dzieciom z archidiecezji łódzkiej wyprawek szkolnych. Akcja prowadzona jest przy współpracy z parafiami. Tornistry i plecaki kupujemy ze środków pozyskanych z 1% podatku, od sponsorów tegorocznej akcji - Stacji Nowa Gdynia i Fujitsu Technology Solutions oraz od darczyńców kampanii internetowej.

Na przełomie lipca i sierpnia do kilkudziesięciu parafii w naszym regionie trafi 2000 pustych tornistrów. Przez trzy tygodnie sierpnia parafianie mogą odbierać tornistry i wypełniać je artykułami szkolnymi. Każdy plecak i tornister oznaczony jest imieniem dziecka oraz zawiera listę niezbędnych artykułów szkolnej wyprawki. Wypełnione tornistry trafią z powrotem do parafii pod koniec sierpnia. 2/3 plecaków pozostanie w parafiach, reszta przeznaczona zostanie dla najmłodszych podopiecznych Punktu Pomocy Charytatywnej łódzkiej Caritas.

Możesz pomóc w zakupie wyprawki. Zapraszamy do kampanii internetowej - kliknij i kup plecak dla dziecka, my wypełnimy go artykułami szkolnymi i podarujemy dziecku.

Wpłać on-line darowiznę na wyprawkę już teraz lub prześlij pieniądze na rachunek:

Bank Pekao S.A. V O/Łódź
z dopiskiem „Wyprawka 2014”

Sponsorami akcji "Tornister pełen uśmiechów" w 2014 roku są:

logo_stacja_ng

logo_fujitsu