Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Metropolita Łódzki z podarunkami u dzieci

serce_2015_3_abpKsiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski odwiedził wielodzietną rodzinę, którą obdarował dobrym słowem i prezentami. Wszystko to w ramach 13. już edycji akcji charytatywnej dla dzieci "Serce na gwiazdkę", prowadzonej przez Caritas. Metropolita Łódzki już kolejny raz wyruszył na spotkanie z łódzkimi rodzinami. Jak mówił zawsze towarzyszą mu duże emocje, przejęcie i troska o tych, których spotyka.

„Kiedy idzie się z dobrym słowem to zawsze ma się nadzieję, że to słowo przyniesie ze sobą jakieś dobro, które zostanie. Mam nadzieję, że tak będzie również w przypadku tej rodziny, że dzieci będą się cieszyć z tych podarunków dla nich przygotowanych i że będą mieli poczucie, że nie są sami, że są obok nich ludzie, którzy chcą pomagać, zwłaszcza w momentach trudnych. W momentach niepokojów czy załamań”- mówił Ksiądz Arcybiskup.

W dniach od 1 do 19 grudnia 2015 roku, Caritas, za pośrednictwem Świętego Mikołaja i pomagających mu Aniołów, dostarczy prezenty bezpośrednio do domów 1200 dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich, w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Łasku, Pabianicach, Aleksandrowie Łódzkim i Zelowie.

Codziennie, w grudniowe popołudnie, wolontariusze Caritas odwiedzą dzieci w ich domach i przyniosą gwiazdkowe prezenty. Goście to szczególni, bo przebrani za postacie Świętego Mikołaja i Anioła. Każda para odwiedzi kilka rodzin jednego wieczoru. Najmłodsi wyczekują gości z Nieba, bo wcześniej Święty Mikołaj wysłał do nich kartkę pocztową ze swoim wizerunkiem i informacją o terminie wizyty.

SNG_logotypy_2015_450

Archidiecezja Łódzka