Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Jałmużna kapłańska 2013

Już po raz trzeci księża pracujący w archidiecezji łódzkiej składają ofiarę pieniężną w ramach Jałmużny Kapłańskiej 2013 roku. Do wielkopostnej ofiarności swoich kapłanów zaprosił Metropolita Łódzki Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski. Celem tegorocznej jałmużny jest wsparcie ubogich, którymi opiekują się Siostry Misjonarki Miłości.

Swoją jałmużnę księża przekazywali do Wielkiego Czwartku do skarbony ustawionej w portierni Kurii Archidiecezji Łódzkiej, przy ul. ks. I. Skorupki 3 lub w siedzibie Caritas przy ul. Gdańskiej 111. Przed mszą krzyżma (w Wielki Czwartek o godz. 10.00 w bazylice archikatedralnej) skarbona ustawiona była w prezbiterium archikatedry, a następnie zaniesiona została do ołtarza w procesji z darami. Zebrana w ten sposób kwota zostanie za pośrednictwem łódzkiej Caritas przeznaczona na działalność Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości w Łodzi.

W ubiegłym roku z Jałmużny Kapłańskiej 2012 roku na leczenie i rehabilitację księży emerytów do skarbony trafiło ponad 18 tysięcy złotych. W 2011 roku na działalność hospicjum domowego Caritas kapłani przekazali ponad 20 tysięcy złotych.

Tomasz Kopytowski
Zobacz zdjęcia: Jałmużna kapłańska 2013