Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Pomoc dla Bejrutu

bejrut_1We wtorek, 4 sierpnia 2020 roku w porcie stolicy Libanu – Bejrucie, doszło do potężnego wybuchu. Zniszczeniu uległa spora część miasta. Śmierć w wyniku eksplozji poniosło ponad 140 osób, rannych jest już ponad 4000 ludzi, a szacuje się, że około 300 tysięcy mieszkańców pozostało bez dachu nad głową. W tym kraju cierpiącym z powodu głębokiego kryzysu ekonomicznego i politycznego, eksplozja na niewyobrażalną skalę dokłada cierpienia cierpiącym już ludziom. Zbiórkę pieniężną na pomoc mieszkańcom Bejrutu zorganizowały wspólnie: Stowarzyszenie „Dom Wschodni - Domus Orientalis”, Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Caritas Poznań.

Po pierwszym szoku wywołanym eksplozją i działaniach zmierzających do ratowania życia i zdrowia ludzi, w Bejrucie nastał czas porządkowania miasta i przymierzania się do napraw mieszkań, miejsc pracy, kościołów i meczetów.

Na miejscu, w Bejrucie są przedstawiciele Stowarzyszenia „Dom Wschodni - Domus Orientalis”, które od wielu lat niesie pomoc mieszkańcom Bliskiego Wschodu. „Dom Wschodni”, Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Caritas Poznań uruchomiły zbiórki na pomoc dla Bejrutu. Zebrane środki trafią za pośrednictwem Stowarzyszenia do najuboższych mieszkańców miasta i przeznaczone będą w pierwszej kolejności na uporządkowanie i naprawę zniszczeń w domach ludzi zamieszkujących najbiedniejsze dzielnice.

Gorąco zachęcamy do wsparcia modlitewnego mieszkańców Bejrutu i włączenia się do prowadzonych zbiórek. Potrzeby są ogromne, więc liczy się każdy dar serca.

Kliknij i wesprzyj zbiórkę na Facebookowym profilu łódzkiej Caritas.

Darowizny można również wpłacać z tytułem POMOC DLA BEJRUTU na rachunki:

90-507 Łódź, ul. Gdańska 111
Bank Pekao S.A. V O/Łódź

PLN: 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077

EURO: 05 1240 1545 1978 0000 1165 5181
USD: 13 1240 1545 1787 0000 1165 5178
SWIFT: PKOPPLPW

Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”
90-102 Łódź, ul. Piotrkowska 80
mBank: 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388

Przebywający w Bejrucie ks. Przemysław Szewczyk, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi i prezes Stowarzyszenia „Dom Wschodni” na bieżąco relacjonuje sytuację w Bejrucie.

Tomasz Kopytowski
<- wróć