Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

16 ton żywności w zbiórce Caritas

zbiorka_grudzien_2013_116 ton żywności udało się zebrać dzięki hojności mieszkańców regionu łódzkiego w zbiórce żywności, którą łódzka Caritas przeprowadziła w dniach 28-29 marca 2014 roku. W 78 sklepach różnych sieci handlowych żywność zbierało 1400 wolontariuszy Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas. Zgromadzona żywność przekazywana jest najuboższym mieszkańcom naszego regionu w formie paczek świątecznych przygotowywanych w parafiach i Punkcie Pomocy Charytatywnej Caritas. Z tej formy pomocy skorzysta 3 tysiące podopiecznych. Pozostała żywność wykorzystana zostanie do przygotowania posiłków w ramach prowadzonego przez Caritas dożywiania dzieci i dorosłych.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom regionu łódzkiego za przekazaną żywność, a wolontariuszom oraz kierownictwu i pracownikom sklepów za pomoc w organizacji zbiórki.

Caritas organizuje zbiórki żywności w Polsce od grudnia 2011 roku, przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. W sześciu dotychczasowych zbiórkach łódzka Caritas pozyskała 66 ton żywności, z której udało się przygotować 14 tysięcy paczek dla potrzebujących

tk
<- wróć