Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Skupienie Parafialnych Zespołów Caritas w Porszewicach

PZC_Porszewice_2016W dniach 8 – 9 października 2016 roku pięćdziesięciu wolontariuszy z dwudziestu Parafialnych Zespołów Caritas spotkało się na skupieniu w Ośrodku Konferencyjno - Rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach. Spotkanie miało charakter formacyjno – szkoleniowy. Wykład na temat skutecznej komunikacji w zespole oraz warsztaty omawiające sposoby pozyskiwania funduszy i diagnozowanie potrzeb podopiecznych poprowadzili pp. Joanna Rusek - Stasiulewicz i Sebastian Stasiulewicz, a prelekcję dotyczącą prawnych aspektów działania PZC przygotowała p. Emilia Krasoń. Opieką duszpasterską otoczył zebranych ks. Sebastian Krawczyk.

Urok miejsca oraz niezwykła gościnność gospodarzy Ośrodka dopełniły wspaniałych wrażeń. Wszyscy uczestnicy skupienia uznali je za owocne i udane, bardzo pozytywnie ocenili także jego formułę.

Skupienie zorganizowane zostało przez Biuro Wolontariatu Caritas w ramach realizacji zadania publicznego „Nakręć się na wolontariat” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach krajowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Danuta Sażyn
Zobacz zdjęcia: Skupienie Parafialnych Zespołów Caritas w Porszewicach