Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Jubileuszowe spotkanie SKC w Rzeszowie

SKC_Rzeszów_2015_240Reprezentacje Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji  Łódzkiej z Łodzi, Pabianic, Ksawerowa, Piotrkowa Trybunalskiego oraz z Poddębic wzięły udział w  Jubileuszu  20-lecia SKC w Polsce. Ogólnopolski zjazd odbył się w Rzeszowie w dniach 12-13 września 2015 rokuOrganizator zjazdu zapewnił wszystkim uczestnikom wspaniałą zabawę przy dźwiękach Zespołu Szanty oraz zorganizował pokaz Krystiana Herby mistrza w trialu, który wzbudził wielkie zainteresowanie wśród wolontariuszy.

Kolejnym ciekawym i miłym dla oczu punktem programu był pokaz akrobatyki sportowej nagrodzony gromkimi brawami zgromadzonych na hali sportowej. Kulminacyjnym punktem pierwszego dnia zjazdu okazał się wieczorny pokaz fontanny multimedialnej pod tytułem: Historia Muzyki i Innowacyjny Rzeszów. Widowisko będące mieszaniną efektów wodnych, świetlnych, laserów i obrazów wywarł na nas niesamowite wrażenie i niezapomniane przeżycia. Po tych wspaniałych przeżyciach duchowych i relaksujących powróciliśmy do Regionalnego Centrum Sportowo-Widowiskowego na koncert zespołu KARCZMARZE NA NOWO. Ciekawa muzyka z pogranicza różnych kultur oraz wspaniała aranżacja porwała nas do wspólnej zabawy z innymi wolontariuszami z Polski. I tak upłynął nam pierwszy dzień zjazdu.

Po krótkiej nocy nastąpił poranek niedzielny i kolejny dzień pełen wrażeń. Po zjedzeniu śniadania w hali "Podpromie" ruszyliśmy ulicami Rzeszowa zatrzymując się przy 6 stacjach  rozważając słowa św. Faustyny dotyczące miłosierdzia. Jubileuszowe stacje ze świadectwami świętych doprowadziły nas do Sanktuarium Pani Rzeszowa gdzie w Ogrodach Bernardyńskich uczestniczyliśmy w mszy św. pod przewodnictwem JE Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Na zakończenie Eucharystii  zaśpiewaliśmy Hymn ŚDM – Kraków 2016 r. "Błogosławieni miłosierni", a po błogosławieństwie Bożym  nastąpiło rozesłanie grup. Ruszyliśmy w drogę powrotną do domu wzbogaceni duchowo oraz pełni wrażeń i przeżyć , które na długo pozostaną w naszych sercach i pamięci. Pomimo zmęczenia i  późnej godziny wszyscy żałowali, że to już koniec i pytali kiedy kolejny zjazd.

Agnieszka Krzysztofik

tk