Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
21 listopada 2014
Trójstyk - trzy miasta, trzy kultury

trójstyk_1Nazwa projektu "TRÓJSTYK" nawiązuje do trzech miast (Łódź, Aleksandrów i Zgierz) oraz do trzech tradycji (obok polskiej) obecnych na tych terenach – żydowskiej, niemieckiej i rosyjskiej. W trakcie realizacji projektu podopieczni uczestniczą w swoistego rodzaju wędrówce po historii i tradycji miast XIX i XX wieku, spoglądają na ich przeszłość i teraźniejszość oczami wybranych grup narodowościowych. Prowadzone są działania edukacyjne, fotograficzne, kulinarne, liczne spacery do miejsc kulturowo- historycznych, wyprawy z przewodnikiem, zwiedzanie miast sąsiadujących (Zgierz, Łódź, Aleksandrów).

Jesteś z nami - węgiel na zimę dla 300 rodzin

wegiel_2104_1Dzięki środkom z Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Caritas Archidiecezji Łódzkiej realizuje program "Jesteś z nami" – pomoc materialna dla rodzin z dziećmi, znajdujących się w trudnej sytuacji bytowej. Dzięki tym środkom 300 rodzin wielodzietnych i zastępczych z terenu województwa łódzkiego otrzyma po ponad pół tony węgla. Rodziny zostały wytypowane przez miejscowe ośrodki pomocy społecznej, a węgiel dostarcza skład opału Vera Szczepaniak z Łodzi.

Święty Mikołaj od Szkolnych Kół Caritas

Mikołaj_SKC_2014_240Przed wspomnieniem Świętego Mikołaja Biskupa, które przypada 6 grudnia, wolontariusze Szkolnych Kół Caritas rozprowadzać będą czekoladę z wizerunkiem Świętego Biskupa. Słodkości dostępne będą w ponad 30 parafiach w Łodzi i okolicznych miastach. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy Caritas. Ponad 6 tysięcy czekoladowych tabliczek przygotowała Cukiernia Dybalski.

Serce na gwiazdkę po raz 12.

SNG_2014_240Caritas Archidiecezji Łódzkiej rozpoczyna w najbliższy poniedziałek 12. edycję akcji charytatywnej dla dzieci "Serce na gwiazdkę". W dniach od 1 do 10 grudnia 2014 roku, Caritas, za pośrednictwem Świętego Mikołaja i pomagających mu Aniołów, dostarczy prezenty bezpośrednio do domów 1200 dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich, w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Łasku, Pabianicach, Aleksandrowie Łódzkim i Zelowie.

Dziecko sercem rodziny - 21. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

WDPD_2014_240Pod hasłem „Dziecko sercem rodziny”, w I Niedzielę Adwentu, 30 listopada 2014 roku, po raz dwudziesty pierwszy rozpocznie się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Tradycyjnie symbolem akcji jest świeca, która znajdzie swoje miejsce na wigilijnym stole. Jej płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Łódzka Caritas przygotowała 65 tysięcy świec, które od niedzieli dostępne będą w parafiach naszej archidiecezji.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej