Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Ks. Zdzisław Kuropatwa zastępcą dyrektora Caritas

ks. ZdzisławDekretem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Łódzkiego z dnia 13 grudnia 2014 roku, ks. kanonik Zdzisław Kuropatwa powołany został na stanowisko zastępcy dyrektora Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Ksiądz Zdzisław zajmował się będzie budową, założeniem i prowadzeniem nowego dzieła łódzkiej Caritas - Domu Seniora "Pomocna Dłoń" w Kaszewicach, gdzie jest proboszczem parafii Świętej Trójcy.

VII Zbiórka Żywności Caritas

zbiorka_grudzien_2013_1W piątek i sobotę, 12 i 13 grudnia 2014 roku, Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje kolejną, siódmą już, zbiórkę żywności, w ramach Zbiórki Żywności Caritas w Polsce. Na terenie naszej archidiecezji zbiórka zostanie przeprowadzona w ponad 90 sklepach: sieci Biedronka, Carrefour, TESCO, poloMarket, E.Leclerc, Piotr i Paweł, Sam Scan i Vobiano w Łodzi, Aleksandrowie Łódzkim, Zgierzu, Pabianicach, Tomaszowie Mazowieckim, Brzezinach, Tuszynie, Łasku, Bełchatowie, Dobroniu, Piotrkowie Trybunalskim, Konstantynowie Łódzkim, Koluszkach, Moszczenicy, Poddębicach i Ksawerowie.

Święty Mikołaj zapukał do drzwi

SNG_2014_dyrC+dyrAAkcja "Serce na gwiazdkę" zmierza ku końcowi. W Łodzi Święty Mikołaj odwiedził w domach już wszystkie dzieci objęte akcją. Teraz uda się do dzieci zamieszkałych poza Łodzią. 9 grudnia 2014 roku w role Świętego Mikołaja wcielił się ks. Andrzej Partyka, dyrektor łódzkiej Caritas, a w rolę Aniołka - Anna Olszyńska, dyrektor Hotelu andel's w Łodzi. Odwiedzili czwórkę rodzeństwa i ich mamę i obdarowali wszystkich gwiazdkowymi prezentami.

Ksiądz Arcybiskup w akcji "Serce na gwiazdkę"

SNG_2014_abpW poniedziałkowe popołudnie, 8 grudnia 2014 roku, w ramach akcji "Serce na gwiazdkę", jedną z łódzkich rodzin odwiedził Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki. Po osobistym spotkaniu z członkami 4-osobowej rodziny, Metropolita Łódzki przekazał przygotowane przez Caritas gwiazdkowe prezenty dla dzieci oraz paczkę rodzinną. Obecni w domu chłopcy zapragnęli przymierzyć biskupią piuskę, w której było im do twarzy. - Może kiedyś zostaniecie biskupami - uśmiechali się dorośli.

Adwentowe skupienie wolontariuszy SKC 2014

skupienie_skc_2014_1W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia 2014 roku, wolontariusze Szkolnych Kół Caritas w archidiecezji łódzkiej spotkali się w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi, na corocznym skupieniu adwentowym. Koncelebrowanej mszy świętej przewodniczył ks. prałat Jacek Ambroszczyk, a homilię wygłosił ks. Andrzej Partyka, dyrektor łódzkiej Caritas.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej