Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

100 Szkolnych Kół Caritas!

W dniu 15 października 2007 roku powołane zostało setne Szkolne Koło Caritas. Powstało ono w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Łasku. Jubileusz uczczono uroczystym apelem, w którym uczestniczyli: Dyrekcja Szkoły, Ksiądz Proboszcz Marian Ciupiński, Dyrekcja i reprezentanci Caritas, grono pedagogiczne i uczniowie szkoły.

dagogiczne i uczniowie szkoły. Słowo wstępne wygłosiła Pani Dyrektor Małgorzata Ziarnowska, następnie głos zabrał ks. Marcin Grzelak, zastępca dyrektora Caritas, który krótko scharakteryzował historię i działalność Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz podkreślił wagę dokonań Szkolnych Kół Caritas.

Wystąpienie ks. Dyrektora wzbogaciła prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Magdalenę Ziemniak, koordynatora Szkolnych Kół. Na zakończenie własnymi refleksjami i doświadczeniami w prowadzeniu Koła podzieliła się z zebranymi p. Danuta Sażyn.

Artystyczną oprawą uroczystości stał się montaż słowno – muzyczny nawiązujący do osoby i nauczania Jana Pawła II. Powołanie Szkolnego Koła Caritas połączone zostało z obchodami Dnia Papieskiego, co miało swą szczególną wymowę. Nauczanie Jana Pawła II skoncentrowane wokół problematyki miłosierdzia i miłości bliźniego stanowi przesłanie, które Caritas realizuje w swej codziennej działalności.

Tomasz Kopytowski
<- wróć