Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Spotkania wigilijne Caritas dla 500 osób

Caritas Archidiecezji Łódzkiej w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia organizuje spotkania wigilijne dla różnych grup swoich podopiecznych i wolontariuszy. Łącznie przy wigilijnym stole Caritas zasiądzie prawie 500 osób. Podopieczni Caritas znajdą na wigilijnym stole tradycyjne potrawy, które przygotuje dla nich kuchnia Caritas: zupę grzybową lub czerwony barszcz, pierogi, smażonego, karpia, kapustę z grochem, śledzie. Zgodnie ze świąteczną tradycją nie zabraknie choinki i gwiazdkowych prezentów.

- To bardzo ważne, by świętując pamiątkę narodzenia Chrystusa spotkać się przy wigilijnym stole. Taka jest wiara Kościoła i nasza tradycja. Najważniejsze wydarzenia naszej wiary świętujemy we wspólnocie i każdy powinien znaleźć w niej swoje miejsce, również ci, którzy ze względu na swoje ubóstwo czy chorobę czują się odrzuceni i osamotnieni - mówi ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor łódzkiej Caritas.

W poniedziałek, 17 grudnia 2012 roku, o godz. 18.00, opłatkiem podzielili się podopieczni Ośrodków Aktywizacji Zawodowej i Społecznej. We wtorek, 18 grudnia, o godz. 18.00, przy wigilijnym stole spotkali się podopieczni wolontariatu domowego Caritas, do których z pomocą na co dzień docierają nasi wolontariusze. Obecni na spotkaniu dostali świąteczne kartki wykonane przez dzieci z rodzin zastępczych objętych wsparciem łódzkiej Caritas. W środę, 19 grudnia, spotkanie opłatkowe zaplanowano dla najmłodszych podopiecznych Caritas. O godz. 11.00 spotkały się dzieci w wieku przedszkolnym, a o godz. 16.30 – starsi podopieczni świetlic środowiskowych Caritas. Do dzieci zawitał Święty Mikołaj z gwiazdkowymi prezentami. Podopieczni świetlicy przy ul. Czarnieckiego przygotowali jasełka. W tym samym dniu opłatkiem przełamali się też niepełnosprawni pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej. W czwartek, 20 grudnia, opłatkiem podzielą się pracownicy i wolontariusze hospicjum domowego Caritas. Tradycyjnie już na hospicyjnym spotkaniu wigilijnym obecni będą goście specjalni. W tym roku, około godz. 18.00, z koncertem kolęd wystąpi dziecięcy chór Teatru Wielkiego w Łodzi. W sobotę, 22 grudnia, godz. 10.00, przy wigilijnym stole zasiądą podopieczni Domów Dziennego Pobytu Caritas, a wraz z nimi Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki. O godz. 14.00 na spotkanie wigilijne do Caritas przybędą podopieczni Punktu Pomocy Charytatywnej.

Tomasz Kopytowski

<- wróć