Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Caritas na Święcie Eucharystii

swietoeucharystii2013W niedzielę, 9 czerwca 2013 roku, obchodziliśmy w Łodzi archidiecezjalne Święto Eucharystii, ustanowione na pamiątkę pobytu w naszym mieście bł. Jana Pawła II w 1987 roku. Tradycyjnie przeszła procesja z kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej na Plac Katedralny, gdzie odprawiona została msza święta polowa. Podczas eucharystii pracownicy Caritas zebrali tacę na organizację kolonii letnich. Po zakończonej liturgii uczestnicy uroczystości zaproszeni zostali na wspólny posiłek - zupę gulaszową, słodkości i herbatę, które przygotowali kucharze Caritas, Centrum Służby Rodzinie, Wyższego Seminarium Duchownego i Technikum Gastronomicznego.

Święto Eucharystii zakończył w niedzielny wieczór występ chóru "Deus Meus", który prowadził również adorację Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy uczestnikom liturgii za hojność, dzięki której zebraliśmy ponad 9 tysięcy złotych na wypoczynek letni dla najuboższych dzieci.

Relacja filmowa portalu archidiecezji łódzkiej z agapy:

tk
Zobacz zdjęcia: Caritas na Święcie Eucharystii