Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Plener fotograficzny w ramach projektu "Nie wymiękaj"

Nie wymiękaj_główneW dniu 28 sierpnia 2015 odbył się plener fotograficzny „Śladami alkoholu” zrealizowany w ramach projektu „Nie wymiękaj”.    Podopieczni Specjalistycznej Świetlicy Środowiskowej Caritas Archidiecezji Łódzkiej przy ul. Piotrkowskiej 85 wyruszyli z aparatami fotograficznymi w dłoniach na ulice naszego miasta tropiąc ślady obecności alkoholu w naszej łódzkiej codzienności.

Uczestnicy pleneru pracowali w kilkuosobowych zespołach, z których każdy otrzymał wydrukowaną specjalnie na ten dzień mapkę miasta z oznaczoną trasą. Wychowankowie przemaszerowali wspólnie przez centrum Łodzi rozpoczynając spacer od deptaka na ul. Piotrkowskiej, by dalej udać się ulicami Rewolucji 1905 r., Wschodnią, Pomorską do Parku Staromiejskiego, skąd na Stary Rynek, a następnie ulicami Zgierską, Lutomierską, Drewnowską na teren CH Manufaktura i dalej ulicami Gdańską, 6-go sierpnia, Kościuszki powrócili do placówki. Z uwagi na rozbudowaną trasę w Parku Staromiejskim zorganizowano dla dzieci piknik. W czasie drogi uczestnicy wybierali miejsca i obiekty, jakie chcieli sfotografować. Twórcza praca przyniosła poszczególnym wychowankom wiele satysfakcji, a w czasie drogi młodzi fotografowie chętnie dzielili się swoimi pomysłami na zdjęcie, jak i przemyśleniami na temat obserwowanych w otoczeniu śladów działania alkoholu. Dzięki pieszej wycieczce podopieczni będący mieszkańcami śródmieścia i okolic mogli poznać lepiej topografię miasta spacerując po Centrum, części Bałut i fragmencie Polesia. Pogoda również nam sprzyjała tego dnia!

Projekt "Nie wymiękaj!" jest realizowany zgodnie z umową nr 3/D/A/2015 z dnia 14 maja 2015 r., współfinansowany ze środków Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

Iza Janik
Zobacz zdjęcia: Plener fotograficzny w ramach projektu "Nie wymiękaj"

<- wróć
  • Wspirają nas