Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Dziękczynienie za 15 lat posługi ks. Jacka Ambroszczyka

ks. JacekW piątkowy poranek, 29 sierpnia 2014 roku, w kaplicy Caritas przy ul. Gdańskiej 111 w Łodzi, odprawiona została msza święta koncelebrowana, w podziękowaniu za 15 lat posługi dyrektora łódzkiej Caritas, ks. Jacka Ambroszczyka. Wspólnota Caritas dziękowała za świadectwo wiary i codziennej posługi Księdza Dyrektora oraz za liczne dzieła łódzkiej Caritas, które powstały i rozwijały się dzięki Jego pracy.

Wraz z Księdzem Dyrektorem mszę świętą sprawowali: ks. Ireneusz Kulesza, dyrektor honorowy Caritas Archidiecezji Łódzkiej, ks. Marcin Grzelak, dyrektor administracyjny łódzkiego Wyższego Seminarium Duchownego i o. Piotr Soból, kapelan hospicjum domowego Caritas.

Ksiądz prałat Jacek Ambroszczyk rozpoczął pracę w łódzkiej Caritas w 1999 roku, na stanowisku zastępcy dyrektora (wspierał w pracy ówczesnego dyrektora Caritas, ks. prałata Ireneusza Kuleszę). W 2002 roku Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek powierzył Mu funkcję dyrektora Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W tym okresie, dzięki staraniom ks. Jacka Ambroszczyka powstały m.in.: Zakład Aktywności Zawodowej, Ośrodek Aktywizacji Zawodowej i Społecznej, Specjalistyczna Świetlica Środowiskowa przy ul. Piotrkowskiej 85 i przy ul. Czarnieckiego 4, Świetlica Podwórkowa przy ul. Rybnej 13, Dom Dziennego Pobytu przy ul. Czarnieckiego 4 i Biuro Wolontariatu.

Dekretem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Łódzkiego z dniem 30 sierpnia 2014 roku, ks. prałat Jacek Ambroszczyk mianowany został proboszczem parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie.

Na stanowisko dyrektora Caritas Archidiecezji Łódzkiej powołany został ks. Andrzej Partyka, dotychczasowy kapelan Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

Tomasz Kopytowski
<- wróć