Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Tornister pełen uśmiechów 2014

tornister-dzieckoTrwa wydawanie wyprawek szkolnych dzieciom z najuboższych rodzin archidiecezji łódzkiej. Dzięki wsparciu sponsorów, parafian i ludzi dobrej woli udało się nam przygotować 2300 wyprawek, które już trafiają do dzieci. 6 – letnia Patrycja, która swoją wyprawkę odbierała 1 września, oglądając  zawartość plecaka stwierdziła, że będzie miała najfajniejsze farby w klasie.

Na przełomie lipca i sierpnia do kilkudziesięciu parafii w naszym regionie trafiło 2000 pustych tornistrów. Przez trzy tygodnie sierpnia parafianie odbierały tornistry wypełniając je artykułami szkolnymi. Każdy plecak i tornister oznaczony był imieniem dziecka oraz zawierał listę niezbędnych artykułów szkolnej wyprawki. 2/3 plecaków pozostało w parafiach, reszta przeznaczona została dla najmłodszych podopiecznych Punktu Pomocy Charytatywnej łódzkiej Caritas.

Tornistry i plecaki zostały zakupione ze środków pozyskanych z 1% podatku, od sponsorów tegorocznej akcji - Stacji Nowa Gdynia i Fujitsu Technology Solutions oraz od darczyńców kampanii internetowej.

Anna Maciejewska
<- wróć