Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Nasze galerie

Już 100 tysięcy złotych na rzecz Haiti

29 stycznia 2010
Już 100 tysięcy złotych przekazały łódzkie parafie na pomoc dla ofiar kataklizmu na Haiti. Zbiórka odbyła się w minioną niedzielę i pieniądze nadal spływają do Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
Jak przyznaje szef łódzkiej Caritas, ks. Jacek Ambroszczyk, trudno oszacować pełną kwotę zbiórki. "Do tej pory dostaliśmy wpłaty od co piątej parafii. I już teraz jest to kwota ponad 100 tysięcy złotych" - mówi ks. Ambroszczyk. Obserwacje wielu łódzkich proboszczów są optymistyczne. "Ludzie zrozumieli, jaka tragedia tam się dokonała. I w moim kościele ofiarowali większą kwotę niż podczas niedzielnej tacy" - mówi proboszcz jednej z łódzkich parafii. "Puszka, która zwykle w takich sytuacjach nie wypełnia się po brzegi, tym razem była za mała" - dodaje. Według ks. Ambroszczyka dużej ofiarności sprzyjał przekaz medialny. "Chwytający ze serce ogrom cierpienia wywołał dużą solidarność. Ten pokład wrażliwości jest w każdym z nas" - podkreśla szef łódzkiej Caritas. Pieniądze pochodzące ze zbiórki będą spływać do archidiecezjalnej Caritas jeszcze przez najbliższe dni i trafią do Caritas Polska. Zbiórka na rzecz ofiar kataklizmu na Haiti została przeprowadzona we wszystkich parafiach archidiecezji łódzkiej w niedzielę 24 stycznia. Poprzedziła ją specjalna odezwa metropolity łódzkiego, abpa Władysława Ziółka.
Radio PLUS Łódź