Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Skupienie adwentowe SKC 2011

W dniu 30 listopada 2011 roku, w kościele pw.Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi, odbyło się coroczne skupienie adwentowe dla wolontariuszy działających w Szkolnych Kołach Caritas i ich opiekunów.

Na godzinę 10.00 zostały zaproszone Szkoły Podstawowe i Przedszkola, a na 11.30 Gimnazja i Szkoły Ponadgimnazjalne. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 i Gimnazjum nr 41 w Łodzi aktywnie włączyli się w przygotowanie oprawy Eucharystii. Podczas Mszy Świętej swoje słowo do wolontariuszy skierował ks. Paweł Pęczek, który uświadomił dzieciom i młodzieży, jak wspaniałą rzecz robią, dzieląc się swym czasem z innymi.

Uczestnicy skupienia z zainteresowaniem słuchali homilii ks. Pawła i dzielili się pomysłami, jakie mają, by pomóc innym. Wolontariusze ze szkół podstawowych usłyszeli historyjkę, która uświadamiała im, że pracując wspólnie, można zdziałać wiele dobra. Wystarczy tylko odrobina czasu i dobry pomysł. Nie należy wstydzić się tego, że jest się wolontariuszem. Trzeba pokonywać przeszkody i śmiało dążyć do celu z innymi, sprawiając radość potrzebującym. Na zakończenie Eucharystii każdy uczeń otrzymał drobny upominek – bransoletkę z napisem "Jestem wolontariuszem". Skupienie na rozpoczęcie Adwentu pozwoliło na zastanowienie się nad tym, czym jest miłosierdzie oraz jak dobrze wykorzystać czas na przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia.

Tomasz Kopytowski
<- wróć