Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w Łodzi

Po raz pierwszy w historii naszego miasta Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ma rzeczywisty wymiar ekumeniczny. Kapłani trzech wyznań: katolickiego, prawosławnego i luterańskiego wspólnie mówią o dziele, zachęcają mieszkańców Łodzi do zaangażowania w pomoc dzieciom, a w I niedzielę adwentu zapalą świece Wigilijnego Dzieła w ewangelickiej parafii św. Mateusza w Łodzi.

W najbliższą niedzielę, o godz. 17.00, na początek koncertu "Niedziela z muzyką u św. Mateusza" w parafialnym kościele luterańskim, przy ul. Piotrkowskiej 283 kapłani trzech wyznań zapalą trzy świece: łódzkiej Caritas, Diakonii Kościoła Luterańskiego i Eleos Kościoła Prawosławnego. Wstęp na koncert jest wolny (więcej na stronie parafii św. Mateusza).

Zadbajmy, by świeca WDPD była i na naszym stole. Powiedzcie o naszym wigilijnym dziele swoim rodzinom, przyjaciołom i znajomym. Polubcie informacje o nim na naszym profilu, żeby wieść niosła się jak najszerzej. Podziel serce – pomnóż miłość!

Tomasz Kopytowski

<- wróć