Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Łódzka Caritas partnerem projektu "Pudełko życia"

pudełko życia 2015W poniedziałek, 16 listopada 2015 roku w siedzibie Caritas odbyła się konferencja prasowa nt. udziału Caritas w projekcie "Pudełko życia". W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Miasta Łódź oraz pensjonariusze Domu Dziennego Pobytu Caritas, przy ul. Gdańskiej. Krzysztof Piątkowski, Wiceprezydent Miasta Łodzi, opowiedział o projekcie, a ks. Andrzej Partyka, Dyrektor Caritas, zadeklarował pomoc w dotarciu do osób starszych i samotnych. Następnie, obecni na spotkaniu seniorzy, otrzymali "puedłka życia". Pudełka trafią do wszystkich pensjonariuszy Domów Dziennego Pobytu Caritas, podopiecznych Punktu Pomocy Charytatywnej oraz Biura Wolontariatu. Za pośrednictwem wolontariuszy Parfialnych Zespołów Caritas z Łodzi "pudełka życia" otrzymają również seniorzy w łódzkich parafiach.

Projekt "Pudełko życia" zakłada umieszczenie wszystkich ważnych informacji o pacjencie w jednym miejscu. W pudełkach znajdą się w ważne dane - telefony do osób najbliższych, informacje o chorobach, uczuleniach, przyjmowanych lekach oraz o tym, kto zajmie się zwierzętami pod nieobecność chorego gospodarza.

„Pudełko życia" powinno znajdować się w lodówce - najlepiej na drzwiach lodówki. Ułatwi to zespołowi ratowniczemu odszukanie informacji. Lodówka powinna być oznakowana taką samą naklejką jak. Dla łódzkich seniorów magistrat przygotował: pudełko z naklejką, naklejkę na lodówkę, wzór Karty Informacyjnej oraz informację jak przygotować „Pudełko życia".

Tomasz Kopytowski
Zobacz zdjęcia: Łódzka Caritas partnerem projektu "Pudełko życia"

<- wróć
  • Wspirają nas