Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Szkoła Baletowa w Markecie Kaufland

Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Baletowej w Łodzi, jak co roku, aktywnie włączyli się w akcje charytatywne organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej (m.in.: Serce na gwiazdkę i Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2008).

W dniach 10 – 11 oraz 17 – 18 grudnia 2008 roku dzieci uczestniczyły  w akcji zorganizowanej w Markecie Kaufland, polegającej na pomocy przy pakowaniu przez dzieci artykułów zakupionych przez klientów sklepu. Rodzice chętnie wyrazili zgodę na udział dzieci  w w/w akcji,  co świadczy o dobrej współpracy z rodzicami, kształtowaniu wrażliwości  na potrzebę niesienia pomocy innym ludziom oraz dostrzeganiu krzywdy drugiego człowieka. Uczniowie rozwijali w sobie poczucie miłosierdzia chrześcijańskiego. W ramach przeprowadzonej akcji w Kauflandzie zebraliśmy ponad 1.800,00 zł. Zebraną kwotę przeznaczyliśmy na paczki świąteczne dla dzieci, dofinansowanie dzieci z najuboższych rodzin w celu zakupienia żywności na święta oraz na leczenie dzieci.

W 2008 roku większość uczniów ze SKC uczestniczyło w roratach i rekolekcjach adwentowych, Jasełkach szkolnych, Konkursie Kolęd i Pastorałek oraz Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Podczas Jasełek szkolnych rozdane były paczki dla dzieci. Wolontariusze, którzy brali udział w akcji charytatywnej w Kauflandzie otrzymali dyplomy i wyróżnienia. Za zajęcie poszczególnych miejsc w Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych oraz w Konkursie Kolęd i Pastorałek uczniowie również otrzymali dyplomy i nagrody. Na Jasełkach obecni byli rodzice dzieci i młodzieży. Swoją obecnością zaszczycił nas szczególnie Ksiądz Proboszcz.

W związku z rozpoczęciem i realizacją nowego hasła na rok 2008/2009 w duszpasterstwie i katechizacji „Otoczmy troską życie”, pragniemy 11 lutego br., w Światowym Dniu Chorego odwiedzić dzieci  przebywające  w Wojewódzkim Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu im. dr Z. Radlińskiego w Łodzi, przy ul. Drewnowskiej 75 i wystawić program artystyczny, w którym dzieci ze SKC zaprezentują swoje umiejętności taneczne, a przede wszystkim ukażą chorym dzieciom, że troszczą się o ich zdrowie i nie pozostawiają ich samych w trudnościach.

Halina Lilia Kubiak

Tomasz Kopytowski