Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Nasze galerie

Zbiórka na powodzian

10 sierpnia 2010
Łódzka Caritas zbiera dary na rzecz ofiar powodzi w Bogatyni. Poza artykułami chemicznymi potrzebne są woda do picia i artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia. 15 sierpnia w parafiach archidiecezji łódzkiej odbędzie się zbiórka ofiar na ten cel.
Najbardziej potrzebne są artykuły chemiczne służące do usuwania skutków powodzi. Łódzka Caritas zbiera zatem przede wszystkim środki czystości i higieny, środki do dezynfekcji wody i pomieszczeń, środki do dezynsekcji, buty gumowe, rękawice robocze, wiadra, miski, łopaty, szczotki, miotły, ścierki i ręczniki. Równie potrzebna jest woda do picia oraz żywność o długim okresie przydatności do spożycia (np. konserwy w puszkach). Dary zbierane są w Magazynie Pomocy Żywnościowej i Rzeczowej Caritas Archidiecezji Łódzkiej w Łodzi, przy ul. Wólczańskiej 108 (tel. 42 637 53 03). Caritas szuka też wsparcia w postaci samochodów ciężarowych. "Zapraszamy wszystkich, którzy zechcą użyczyć swoich środków transportu – samochodów ciężarowych do przewiezienia darów" - zachęca ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor Caritas. Na rzecz powodzian przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar podczas Mszy świętych odprawianych w parafiach archidiecezji łódzkiej 15 sierpnia. Posłuchaj rozmowy z ks. Jackiem Ambroszczykiem:
Radio PLUS Łódź