Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Ks. Marcin Grzelak ekonomem WSD w Łodzi

ks. MarcinDekretem z dnia 2 września 2013 roku abp Marek Jędraszewski metropolita łódzki mianował ks. Marcina Grzelaka dyrektorem administracyjnym Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Tym samym ks. Marcin zakończył swoją 10-letnią misją na stanowisku wicedyrektora łódzkiej Caritas. – Dziękujemy za pracę pełną ofiarności i niewątpliwie sukcesów, myślę tutaj o Szkolnych Kołach Caritas – powiedział metropolita łódzki, wręczając nominację ks. Marcinowi.

Szkolne Koła Caritas to jedno z dzieł ks. Marcina Grzelaka. Pierwsze koło powołane zostało dzięki jego staraniom już 8 grudnia 2003 roku. W ciągu ostatnich 10 lat powstało ponad 160 Szkolnych Kół Caritas, które formują do posługi wolontaryjnej 2 tysiące uczniów z naszej archidiecezji. Dotychczasowy wicedyrektor Caritas trzymał pieczę również nad powołaniem i pracą Parafialnych Zespołów Caritas. Choć działają dopiero w co szóstej parafii archidiecezji łódzkiej, to zbudowane zostały przez ten czas solidne podstawy ich działalności. Liczymy, że również dzięki trosce naszego metropolity powstaną kolejne zespoły. Ksiądz Marcin troszczył się też o dzieci i młodzież. To z myślą o nich powstawały kolejne świetlice dla dzieci. Dziś działają w 4 punktach miasta i przyjmują codziennie 120 dzieci.

Dziękujemy za czas, siły i pracę, które ks. Marcin poświęcił dziełu Caritas. Życzymy Bożego błogosławieństwa i ludzkiego powodzenia w pracy, do której jest Ksiądz posłany. Szczęść Boże!

tk
<- wróć