Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

PEAD 2013 – Caritas przekaże 730 ton żywności

Caritas Archidiecezji Łódzkiej od 8 lat realizuje Europejski Program PEAD „Dostarczanie Żywności dla Najuboższej Ludności Unii Europejskiej”. W kolejnym roku programu rozdysponujemy prawie 730 ton żywności o wartości 2,3 mln zł. Podopieczni Caritas otrzymają 16 artykułów żywnościowych: cukier, dżem, groszek z marchewką, herbatniki, kaszę gryczaną, klopsiki wieprzowe w sosie pomidorowym, koncentrat pomidorowy, makaron świderki, mąkę, mielonkę wieprzową, mleko, olej rzepakowy, płatki kukurydziane, ryż, ser żółty i ser topiony. Podobnie jak w ubiegłym roku łódzka Caritas obejmie pomocą żywnościową około 12 tysięcy podopiecznych.

W ramach programu PEAD w 2012 roku w celu rozprowadzania żywności Caritas współpracowała z 57 podmiotami prowadzącymi działalność charytatywną  (parafiami, stowarzyszeniami, świetlicami, Centrum Służby Rodzinie i Domem Samotnej Matki). Z magazynu Caritas wydano prawie 600 ton żywności (17 artykułów) o wartości 2,16 mln zł. Stałą  pomocą żywnościową w 2012 roku objętych było 12 398 osób.

W okresie 19 sierpnia – 31 grudnia 2013 roku realizacja programu jest wspierana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi, w ramach projektu „Realizacja Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej PEAD”, zgodnie z umową nr 53/DWzPU/PEAD/13.

Parafie zainteresowane wsparciem żywnościowym swoich podopiecznych prosimy o kontakt z koordynatorem programu, tel.: 42 637 53 03 lub 698 331 809, email: j.marcinkiewicz@toya.net.pl

tk
<- wróć