Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Obiad dla wszystkich na Święcie Eucharystii

Zupa gulaszowa dla wszystkich, oprócz tego ciasto i słodkie bułki oraz herbata - tak wyglądać będzie agapa, którą przygotuje łódzka Caritas po Święcie Eucharystii. Uroczystość odbędzie się 9 czerwca na placu katedralnym w Łodzi. Taca podczas mszy świętej przeznaczona zostanie na wypoczynek letni dla dzieci - podopiecznych Caritas.

Część liturgiczna tegorocznego Święta Eucharystii, ustanowionego na pamiątkę pobytu w Łodzi papieża Jana Pawła II, odbywa się w identyczny sposób, jak w minionych latach. Najpierw, o godz. 10.00, wszyscy zbierają się przed sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej, skąd ruszą w procesji eucharystycznej do katedry. Na miejscu, przy ołtarzu polowym usytuowanym na ścianie budynków przy ul. ks. Skorupki, odprawiona zostanie msza święta, której będzie przewodniczyć abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański. W trakcie mszy zbierane będą ofiary na wyjazdy wakacyjne organizowane przez łódzką Caritas dla dzieci z najuboższych rodzin.

Po liturgii wierni wezmą udział w agapie, czyli wspólnym posiłku. "Przygotowaliśmy 4 tysiące porcji wyśmienitej zupy gulaszowej" - zapowiada ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W ugotowanie tak potężnego posiłku, poza kuchnią Caritas, zaangażowane jest Centrum Służby Rodzinie, szkoła gastronomiczna i kuchnia Wyższego Seminarium Duchownego.
Poza zupą będzie można skorzystać z ciepłej herbaty oraz ciast i słodkich bułek. "O przygotowanie słodkości zadbały panie z kół gospodyń wiejskich z wielu miejscowości archidiecezji łódzkiej" - wyjaśnia ks. Ambroszczyk.

Święto Eucharystii zakończy się, również wyjątkowo, w niedzielny wieczór. O godz. 19.00 na scenie wystąpi zespół "Deus Meus", który da koncert i będzie prowadzić adorację Najświętszego Sakramentu.

Łukasz Głowacki
<- wróć