Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Nagroda "Ubi Caritas" dla doktor Iwony Sitarskiej

ubicaritas2015Pani doktor Iwona Sitarska, kierownik hospicjum domowego łódzkiej Caritas otrzymała dziś nagrodę "Ubi Caritas". Wyróżnienia wręczono w Teatrze Polskim w Warszawie podczas gali przypadającej dokładnie w 25. rocznicę reaktywowania Caritas Polska. Wyróżnienia trafiły do prawie 40 osób i organizacji, które cechuje wrażliwość na potrzeby ubogich i udział w dziełach miłosierdzia.

Obecny na gali nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Celestino Migliore dziękował za cenną działalność i ewangelicznego ducha, który jest inspiracją nagrody i gali. - Instytucje, które tu reprezentujecie pokazują dziś najbardziej prawdziwe oblicze Kościoła, tym obliczem jest dobroczynność, miłosierdzie, poświęcenie na rzecz bliźniego - mówił watykański dyplomata. I dodawał, że wraz z głoszeniem Słowa Bożego i posługa liturgiczną są „szczególnie żywą i integralną częścią życia Kościoła”.

Nagroda "Ubi Caritas", w postaci statuetki św. Faustyny, jest przyznawana od 2003 roku. Do tej pory nagrody przyznawano w poszczególnych kategoriach: Darczyńca, Świadectwo, Współpraca. W tym roku, w związku z 25-leciem organizacji, formuła została zmieniona. Uhonorowano osoby i podmioty zasłużone dla działalności Caritas w Polsce. Laureatów wskazywały poszczególne diecezjalne Caritas.

Źródło: www.polskieradio.pl

Zdjęcia: Jerzy Rossowski