Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Nasze galerie

Abp Ziółek apeluje o pomoc dla Haiti

15 stycznia 2010
Zbiórka ofiar do puszek i modlitwa w intencji ofiar - to wsparcie, jakie ma dotrzeć na Haiti z archidiecezji łódzkiej. Abp Władysław Ziółek apeluje do mieszkańców o pomoc dla poszkodowanych w kataklizmie.
"Tragiczne trzęsienie ziemi nawiedziło Haiti - jeden z najbiedniejszych krajów półkuli zachodniej. Zawaliły się budynki, są zabici i ranni. Sytuacja na Haiti jest katastrofalna. Ojciec Święty Benedykt XVI w swoim apelu wezwał wszystkich ludzi do niesienia pomocy ofiarom. Liczy na to, że cały Kościół katolicki włączy się za pośrednictwem swych instytucji charytatywnych w udzielanie najpilniejszej pomocy potrzebującym" - przypomina metropolita łódzki. Abp Ziółek zachęca do konkretnego działania. "Zmarłych, osoby dotknięte nieszczęściem oraz ich rodziny otoczmy żarliwą modlitwą oraz konkretnym wyrazem bliskości z nimi przez wsparcie materialne" - prosi pasterz Kościoła w Łodzi. 24 stycznia we wszystkich kościołach archidiecezji łódzkiej zbierane będą w tym celu pieniądze do puszek. "Zachęcam archidiecezjan do okazania hojnego wsparcia materialnego tym, którzy ucierpieli na skutek tego kataklizmu" - prosi abp Ziółek w specjalnej odezwie, która będzie przeczytana w niedzielę, 17 stycznia. Zebrane ofiary przekazane zostaną przez Caritas Polska na sfinansowanie potrzebnej pomocy. "Za zdobyte w ten sposób pieniądze Caritas Polska kupi lekarstwa, wodę pitną, koce i inne niezbędne środki konieczne do ratowania życia" - wyjaśnia Tomasz Kopytowski z łódzkiej Caritas. Poszkodowanych wspomóc można również indywidualnymi wpłatami na rachunki Caritas Polska oraz wysyłając charytatywnego SMS o treści "Pomagam" pod nr 72052 (koszt 2,44 zł z VAT).
Radio PLUS Łódź
<- wróć