Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Przekaż ciepło - pierwszy tysiąc na opał

przekaz_ciepło_zdj_1Za nami pierwszy miesiąc kampanii "Przekaż ciepło", w ramach której zbieramy elektrośmieci. Z pozyskanych w ten sposób środków zakupujemy opał na zimę dla potrzebujących. We wrześniu udało się pozyskać 6519 kg elektrośmieci. Otrzymaliśmy z tego tytułu 977,85 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i przynieśli elektrośmieci.

Dziękujemy również duszpasterzom sześciu pierwszych parafii, które włączyły się w kampanię. Dotychczasowi rekordziści to parafia p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Piotrkowie Trybunalskim, w której wierni zgromadzili 1897 kg elektrośmieci i parafia p.w. św. Mateusza Ewangelisty w Dalikowie, z wynikiem: 1676 kg.

Kampania się rozwija. Elektrośmieci zbierane są w coraz większej liczbie parafii. Prosimy o przekazywanie informacji znajomym i przyjaciołom. Pytajcie również swoich duszpasterzy, kiedy i gdzie można dostarczyć do parafii elektrośmieci.

Kampania „Przekaż ciepło” ma na celu wsparcie najbiedniejszych mieszkańców naszej archidiecezji poprzez pomoc w ogrzaniu mieszkania zimą. Każda osoba, która zechce wesprzeć akcję może przynieść do Magazynu Caritas, (ul. Wólczańska 108) elektrośmieci, czyli urządzenia działające na prąd lub baterie (m.in.:  telewizory, telefony komórkowe, żelazka, zabawki działające na baterie, komputery, radia, kable, świetlówki itp.).

Za każdą tonę elektrośmieci Caritas otrzymuje 150 złotych, które przeznaczy na pomoc  podopiecznym Punktu Pomocy Charytatywnej w ogrzaniu mieszkań.  W każdym domu, z pewnością, znajdą się przedmioty np. zepsute czy zużyte, które już są nieużywane. Zachęcamy, poświęćcie chwilę, zróbcie w domu „przegląd”, a pewnie okaże się, że jest kilka urządzeń, które tylko zajmują miejsce. Przynieście je do nas i pomóżcie zakupić opał.

4 tony elektrośmieci = 0,5 tony opału

Nie masz zepsutego sprzętu, a chcesz wesprzeć akcję „Przekazać ciepło”? Możesz wpłacić ON LINE

Tomasz Kopytowski
<- wróć