Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

XII Ogólnopolskia Pielgrzymka Osób Bezdomnych na Jasną Górę

XII Pielgrzymka Osób Bezdomnych na Jasną Górę"Do Boga przychodzi się jedynie taką drogą, która zbacza w kierunku bliźniego". Te słowa ks. Alessandro Pronzato były hasłem XII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Osób Bezdomnych na Jasną Górę, która odbyła się 11 listopada 2017 roku. Wśród pielgrzymów była również grupa podopiecznych Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas Archidiecezji Łódzkiej, pod opieką ks. Sebastiana Krawczyka i pani Aleksandry Wysockiej.

W Częstochowie uczestnicy wysłuchali konferencji o. Marcina Ciechanowskiego, a następnie wzięli udział w drodze krzyżowej. Podczas mszy świętej osoby bezdomne wysłuchały kazania bp. Andrzeja Przybylskiego - biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej. Na zakończenie pielgrzymi zjedli wspólnie gorący posiłek.

Anna Maciejewska
Zobacz zdjęcia: XII Ogólnopolskia Pielgrzymka Osób Bezdomnych na Jasną Górę