Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

X Ogólnopolska Pielgrzymka Wolontariuszy i Pracowników Caritas

13 kwietnia 2013 roku, na zakończenie 69. Tygodnia Miłosierdzia wolontariusze i pracownicy Caritas Archidiecezji Łódzkiej udali się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, by uczestniczyć w X Ogólnopolskiej Pielgrzymce Wolontariuszy i Pracowników Caritas. Łódzką Caritas reprezentowało prawie 150 osób.

Na rozpoczęcie spotkania ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska, powitał pielgrzymów z całej Polski i zawiązał wspólnotę. Następnie wierni zgromadzeni w Sanktuarium wysłuchali konferencji, która została wygłoszona przez ks. prof. Roberta Skrzypczaka. Zwrócił on uwagę na to, że działalność charytatywna jest przejawem naszej wiary oraz doskonałą okazją do ożywienia relacji z Kościołem.

Centralnym punktem uroczystości była msza święta koncelebrowana przez dyrektorów diecezjalnych Caritas. Eucharystii przewodniczył i słowo do wiernych wygłosił bp Jan Zając, przewodniczący Komisji Charytatywnej KEP. W homilii biskup zwrócił uwagę na to, iż jesteśmy współczesnymi apostołami i jako chrześcijanie spoczywa na nas obowiązek kształtowania wśród innych miłosiernego serca, oczu i rąk. Na zakończenie Eucharystii wręczone zostały medale Caritas Archidiecezji Krakowskiej „Bogaci Miłosierdziem”, które trafiły do osób wyróżniających się pomocą potrzebującym.

W wolnym czasie pielgrzymi udali się na wieżę sanktuarium, z której można było podziwiać panoramę Tatr oraz Krakowa. Inni swój czas poświęcili na modlitwę przed relikwiami św. Faustyny Kowalskiej.

Zwieńczeniem uroczystości była Koronka do Bożego Miłosierdzia odprawiona w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, gdzie wszyscy pielgrzymi udali się w uroczystej procesji. Po nabożeństwie dyrektor Caritas Polska podziękował wszystkim za przybycie i życzył wielu sił do działań oraz wyraził nadzieję na spotkanie za rok.

Wszyscy udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Podczas podróży nie zabrakło wspólnych śpiewów i modlitwy. Późnym wieczorem po całym dniu pielgrzymowania troszkę zmęczeni, ale pełni sił na dalszą działalność powróciliśmy do Łodzi.

tk
Zobacz zdjęcia: X Ogólnopolska Pielgrzymka Wolontariuszy i Pracowników Caritas