Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Indiańskie wakacje Caritas w Drzewocinach

kolonie_drzewociny_II_2Poranna Rosa, Promień Słońca, Dziki Niedźwiedź, Sokole Oko - każdy z uczestników kolonii Caritas w Drzewocinach nosi indiańskie imię przez 14 kolonijnych dni. Poszczególne szczepy mają własną nazwę, totem no i swojego wodza. Odbyło się już pasowanie na członków indiańskiej społeczności - na zakończenie którego każdy czerwonoskóry stawał osobiście przed obliczem wielkiego wodza. W indiańskiej wiosce w Drzewocinach przebywają na wspólnym wakacyjnym wypoczynku dzieci z regionu łódzkiego i dzieci z polonijnych rodzin z Białorusi. Turnus odbywa się w dniach 15 - 28 lipca 2013 roku.

Z dziećmi z Białorusi przyjechało trzech wychowawców, a wśród nich ks. Andrzej Sidorczuk, marianin, który, jak przystało na katolickie kolonie, prowadzi codzienną modlitwę poranną i błogosławi kolonistów.

Ksiądz Andrzej opowiada też o tym skąd przybywają i jakie mają oczekiwania co do wakacji z łódzką Caritas.

Pobyt dzieci z Białorusi współfinansowany jest ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2013 r.” Pobyt dzieci - mieszkańców województwa łódzkiego finansowany jest ze środków Wojewody Łódzkiego.

Tomasz Kopytowski
Zobacz zdjęcia: Indiańskie wakacje Caritas w Drzewocinach