Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Ksiądz Arcybiskup odwiedził dzieci z prezentami

serce_2013_3_abpAbp Marek Jędraszewski odwiedził 9 grudnia jedną z 550 rodzin obdarowanych prezentami przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Serce na Gwiazdkę". Ksiądz arcybiskup pojechał do łódzkiej rodziny, w której matka samotnie wychowuje trójkę dzieci - dwóch chłopców i dziewczynkę. Spotkanie rozpoczęło się rozmową z całą rodziną. Metropolita łódzki rozmawiał z dziećmi, trochę się z nimi pobawił, opowiadał o prawdziwym Świętym Mikołaju.

Spotkanie miało już charakter świąteczny, ponieważ wszyscy obecni wspólnie się modlili, połamali się opłatkiem i złożyli życzenia bożonarodzeniowe. Później nastąpił moment wręczenia prezentów, przygotowanych przez łódzką Caritas. Dzieci rozpakowały paczki i pokazywały swoje podarunki.

Akcja "Serce na Gwiazdkę" została zorganizowana przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej po raz 11. W jej ramach prezenty - dopasowane do płci i wieku - otrzymało 1200 dzieci z 550 rodzin mieszkających w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim, Zgierzu, Łasku i Pabianicach. W Łodzi prezenty rozdawali wolontariusze Caritas, natomiast w innych miastach - wolontariusze parafialni. Każda rodzina dostała też paczkę rodzinną, w skład której wchodzą produkty spożywcze, kosmetyki i artykuły chemiczne.

W ramach akcji "Serce na gwiazdkę" codziennie do dzieci wyruszają ekipy złożone ze Świętego Mikołaja i Anioła. W te role wcielają się wolontariusze łódzkiej Caritas. Wśród nich są również rozponawalne w mieście i w regionie postacie. Dzieci z prezentami na gwiazdkę odwiedzili m.in.: wojewoda łódzki, marszałek województwa łódzkiego, prezydent miasta Łodzi, a także szefowie i dziennikarze łódzkich mediów i przedstawiciele sponsorów akcji.

logotypy_SNG_2013

tk