Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Drzewo serc w Łagiewnikach

drzewko sercPrzy ołtarzu głównym w kościele franciszkanów w Łagiewnikach stanęło "drzewo serc". Parafialny zespół Caritas powiesił na nim 31 kolorowych serduszek. Podczas dwóch mszy świętych będą one rozdane parafianom, którzy przygotują dla wymienionych w nich dzieci prezenty świąteczne. "Do drzewa serc zakwalifikowaliśmy przy współpracy z katechetami obu szkół łącznie 29 dzieci. Dwójka dzieci jest w wieku przedszkolnym. Czyli razem jest 31 serduszek" - mówi Luiza Neuman z Parafialnego Zespołu Caritas.

Podczas mszy świętych o godz. 9.30 i 11.00 serduszka zostaną rozdane. " Zadaniem ofiarodawcy będzie przygotowanie dla wybranego dziecka wymarzonego prezentu pod choinkę. Darczyńcami mogą być osoby indywidualne, rodziny bądź grupy osób" - tłumaczy Neuman.
Podobne akcje organizowane są także w innych parafiach.

Łukasz Głowacki
<- wróć