Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Emerytowany nauczyciel i telewizja kablowa łódzkimi wyróżnionymi nagrody "Ubi Caritas"

3 października 2009
Emerytowany nauczyciel Stanisław Rodziński i firma Toya sp. z o.o. zostali 3 października jednymi z wyróżnionych przez kapitułę nagrody "Ubi Caritas". Odznaczenie przyznawane jest przez Caritas Polska.
Nagrody "Ubi Caritas" wręczane są osobom prywatnym i instytucjom za "wrażliwość na potrzeby ubogich w Polsce i czynny udział w dziełach charytatywnych". "Z radością informujemy, że w tegorocznej edycji wyróżnieni zostali łodzianie" - mówi ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor łódzkiej Caritas. W kategorii "Darczyńca" jedno z sześciu wyróżnień otrzymał emerytowany łódzki nauczyciel, Stanisław Rodziński. "Pan Rodziński co miesiąc przekazuje na zakup pieczywa dla ubogich podopiecznych Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas Archidiecezji Łódzkiej znaczną część swojej emerytury, systematycznie również wspiera Caritas datkami pieniężnymi z okazji świąt oraz w nagłych przypadkach" - mówi Tomasz Kopytowski z Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Pieniądze trafiają do Caritas od 2000 roku. Z kolei firma Toya sp. z o.o. została wyróżniona w kategorii "Współpraca z Caritas". "Od wielu lat współpracuje z Caritas Archidiecezji Łódzkiej w zakresie bezpłatnej dostawy i obsługi szerokopasmowego łącza internetowego do trzech siedzib i poczty elektronicznej oraz - jako nadawca lokalnego programu telewizyjnego Telewizja TOYA - na bieżąco informuje na swojej antenie o działalności łódzkiej Caritas" - opowiada Kopytowski. Kapituła nagrody przyznała w tym roku trzy nagrody: w kategorii świadectwo Caritas statuetkę św. Faustyny Kowalskiej p. Agacie Błądzińskiej, w kategorii darczyńca – Bogusławie i Janowi Mączkom, w kategorii współpraca z Caritas – Aleksandrze Wer. Oprócz tego wyróżnienia otrzymali: Damian Stefański, ks. Jan Delekta, Jerzy Strząska, s. Anna Węgrzyn, Stanisława i Apolinary Dziatko (w kategorii "Świadectwo"); Ryszard Konstanty, Jeronimo Martins Dystrybucja – Biedronka, US Pharmacja, Grzegorz Cius, Radosław Wołoszyn – Firma POLPAIN-STAN Sp z o.o., Stanisław Rodziński (w kategorii "Darczyńca"); Małgorzata i Grzegorz Łuczakowie, Arcobaleno sp. z o.o., Firma Toya sp. z o.o., Anetta Jaworska-Rutkowska, Alicja Jurzyniec (w kategorii "Współpraca z Caritas"). Nagrody zostały wręczone Centrum Luterańskim przy ul. Miodowej 21 w Warszawie.
Radio PLUS Łódź
<- wróć