Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

11. Pielgrzymka Caritas do krakowskich Łagiewnik

Łagiewniki_2014_1W sobotę, 17 maja 2014 roku, po raz jedenasty, pracownicy i wolontariusze Caritas udadzą się z pielgrzymką do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach. Spotkanie będzie okazją do dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II jako Świadka Bożego Miłosierdzia. Z archidiecezji łódzkiej do Krakowa pojedzie ponad 200 wolontariuszy Parafialnych Zespołów, Szkolnych Kół oraz pracowników Caritas.

Komisja Charytatywna Konferencji Episkopatu Polski obrała naszego Świętego Rodaka patronem tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia. Dla Jana Pawła II Łagiewniki stały się niezwykle ważnym miejscem, jak sam wyznał: Orędzie Miłosierdzia Bożego było mi zawsze bliskie i drogie. (…) Było to i moje osobiste doświadczenie, które zabrałem ze sobą na Stolicę Piotrową i które niejako kształtuje obraz tego pontyfikatu (Łagiewniki, 07.06.1997).

A oto program pielgrzymki:

10.30 – zawiązanie wspólnoty i rozpoczęcie pielgrzymki w Bazylice Miłosierdzia Bożego;

11.00 – konferencja formacyjna w Bazylice;

12.00 – uroczysta msza święta koncelebrowana z homilią pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Zająca, przewodniczącego Komisji Charytatywnej KEP; na zakończenie: wręczenie medalu Caritas Archidiecezji Krakowskiej „Bogaci Miłosierdziem” tegorocznemu laureatowi;

13.30 – 14.30 - wspólny posiłek (grochówka wojskowa);

14.30 – przejście pielgrzymów do Centrum Jana Pawła II;

15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium św. Jana Pawła II (górny kościół), wspólne dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II, dla chętnych oprowadzenie po nowym kościele;

Zakończenie pielgrzymki w Centrum Jana Pawła II.

tk
<- wróć