Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Pielgrzymi na Jasną Górę nocowali w Drzewocinach

ks. Konrad Krajewski w Drzewocinach- Błogosławione stopy pielgrzymów! – zawołał radośnie ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor łódzkiej Caritas, witając grupę uczestników 88. Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę. Jak co roku, 21 sierpnia, pielgrzymi nocują po pierwszym dniu pielgrzymiego trudu w ośrodku Caritas, bo znajduje się zaledwie 8 kilometrów od Dłutowa – miejsca pierwszego noclegu pielgrzymów. Radość gospodarzy ośrodka była w tym roku większa niż zwykle, bo w gronie pielgrzymów znalazł się ks. Konrad Krajewski, arcybiskup nominat, jałmużnik papieski.

Goszczący w Drzewocinach pielgrzymi są dobrze zorganizowani. Po przyjeździe do ośrodka szybko rozlokowali się w przygotowanych dla nich domkach. Gorąca kąpiel i kolacja. Nikomu nie zabrakło talerza gorącej zupy. Były też łazanki. Trzeba się spieszyć, bo o 19.30 nabożeństwo pokutne w Dłutowie, a potem noc - krótka, bo kolejnego dnia msza święta o 6.30 …

Tomasz Kopytowski
Zobacz zdjęcia: Pielgrzymi na Jasną Górę nocowali w Drzewocinach