Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 2011

W dniu 5 grudnia 2011 roku, w Biurze Wolontariatu Caritas, obchodziliśmy wraz z naszymi wolontariuszami Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Na uroczystość przybyli: ks. prałat Ireneusz Kulesza, ks. Jacek Ambroszczyk i ks. Marcin Grzelak oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji Centerko i Ferso. Pani Danuta Sażyn, kierownik Biura Wolontariatu, w imieniu pracowników przywitała wszystkich obecnych na sali oraz podziękowała za zaangażowanie we wszelkie działania charytatywne i zaprosiła do obejrzenia prezentacji o rodzajach wolontariatu w Caritas. Po niej podziękowaliśmy Księdzu Prałatowi za jego obecność oraz hojność na rzecz wolontariuszy i wręczyliśmy mu drobny upominek. W słowach skierowanych do wolontariuszy Ksiądz Kulesza wyraził podziękowanie za wszelkie przejawy dobra względem drugiego człowieka. Wspomniał on, że wolontariusz jest dla osoby potrzebującej jak brat i siostra. Daje on swój czas, nie oczekując nic w zamian. Ksiądz Prałat mówiąc o wolontariacie, nawiązał do słów z Pisma Świętego głoszących, że "Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu"(Dz 20,35). Przypomniał również słowa bł. Jana Pawła II: "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". Ks. Jacek Ambroszczyk dziękując wolontariuszom za wspaniałe działania, powiedział, że to właśnie dzięki nim Caritas może się rozwijać. Gdyby nie ludzie, którzy chcą poświęcić swój czas, niewiele można by zdziałać. To na wolontariacie opiera się większość naszych gestów miłości względem innych ludzi. Księża Dyrektorzy wręczyli najbardziej zasłużonym wolontariuszom "Anioły roku". Każdy otrzymał słodki upominek oraz kartki z życzeniami wykonane przez dwie wolontariuszki z IV LO w Łodzi. Po zakończeniu uroczystości goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, gdzie mogli porozmawiać ze sobą o swych posługach wolontaryjnych i jeszcze lepiej się poznać. Wszyscy spędzili ten czas w radosnej atmosferze.
Tomasz Kopytowski
<- wróć