Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Wyniki zbiórki publicznej w 2013 roku

skarbonka_zbiórka_2Caritas Archidiecezji Łódzkiej w okresie od 8 marca do 30 grudnia 2013 roku prowadziła zbiórkę publiczną na terenie województwa łódzkiego, zgodnie z pozwoleniem nr 2/2012 o numerze PZI.5010.2.2013.AW, wydanym przez Marszałka Województwa Łódzkiego. Zbiórka publiczna prowadzona była w formie datków pieniężnych oraz darów w naturze, głównie żywności w organizowanych przez Caritas przedświątecnych zbiórkach. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom za okazane wsparcie.

A oto wyniki zbiórki w 2013 roku:

1. Ofiary do puszek kwestarskich oraz skarbon stacjonarnych umieszczonych w obiektach, za zgodą ich właścicieli. Zbiórki przeprowadzano na terenie Stadionu Żużlowego „Orzeł”, w trakcie festynu z okazji Dnia Dziecka w Łasku oraz w ramach Maratonu „Dbam o zdrowie” – zebrano łącznie kwotę 7.280,51 złotych, którą przeznaczono na:

• wsparcie działalności Świetlicy Podwórkowej „Przystanek13”w organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży w mieście - kwota w wysokości  1.112,93 złotych,
  • leczenie i rehabilitację dzieci, młodzieży oraz osób starszych – kwota w wysokości 6.167,58 złotych.

2. Ofiary w naturze. Zbiórka żywności na terenie sklepów: Biedronka, Sam-Scan, Piotr i Paweł, Kaufland, Vobiano, Carrefour, Tom Kor, E.Leclerc, Tesco w miastach: Łódź, Łask, Pabianice, Zgierz, Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Bełchatów, Brzeziny, Dobroń, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Tuszyn.

• zebrano łącznie 22.997,40 kg/litrów żywności. Pozyskane artykuły spożywcze przeznaczono na pomoc podopiecznym Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas
Katarzyna Sekieta
<- wróć