Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Wigilia Caritas 2015

wigilia_2015_1500 osób zasiadło przy wigilijnym stole przygotowanym przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej w sobotę, 19 grudnia 2015 roku, w sali gimnastycznej Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, przy ul. św. Stanisława 14. Spotkanie wigilijne zorganizowane zostało dla podopiecznych 4 świetlic środowiskowych, 2 Domów Dziennego Pobytu, Ośrodka Aktywizacji Zawodowej i Społecznej, Zakładu Aktywności Zawodowej i Punktu Pomocy Charytatywnej. Posługę sprawowali pracownicy wszystkich jednostek Caritas. Zanim zaproszeni zasiedli do stołu wigilijnego, spotkali się na mszy świętej w łódzkiej archikatedrze. Uroczystej liturgii o godz. 12.00 przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki.

Po mszy świętej, w katedrze, podzieliliśmy się opłatkiem. A tuż przed wigilijnym posiłkiem, w sali gimnastycznej Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, dzieci ze świetlicy Caritas przy ul. Gdańskiej przedstawiły bożonarodzeniowe jasełka. Następnie spożyliśmy wigilijny posiłek – czerwony barszcz, pierogi, smażoną rybę i kapustę z grochem. Był to również czas wspólnego kolędowania, a najmłodsi otrzymali słodki upominek od Świętego Mikołaja.

A oto relacja filmowa ze spotkania wigilijnego:

Organizację tegorocznego spotkania wigilijnego dla podopiecznych Caritas wsparli:

Selgros Cash&Carry

Firma Cateringowa InterBankiet

Łódzki Rynek Hurtowy "Zjazdowa" S.A.

Firma UNIFREEZE

Piekarnia-Cukiernia Kuczka

Szczególne podziękowania kierujemy do Zarządu i Kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi za życzliwą gościnę i wspólną pracę.

Wszystkim zaangażowanym w organizację spotkania wigilijnego serdecznie dziękujemy!

Tomasz Kopytowski
Zobacz zdjęcia: Wigilia Caritas 2015