Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Caritas buduje w Kaszewicach Dom Opieki "Pomocna Dłoń"

Kaszewice 240Caritas Archidiecezji Łódzkiej otrzymała dotację ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację zadania „Budowa gruntowej pompy ciepła z rozprowadzeniem c.o. oraz instalacji solarnej i fotowoltaicznej dla nowobudowanego Domu Opieki „Pomocna Dłoń” w Kaszewicach”

Caritas otrzymała dotację w wysokości 618 945,00 zł (całkowita wartość zadania: 1 403 400,00 zł.) W ramach robót budowlano – instalacyjnych zrealizowane zostały następujace prace:
- Kotłownia gazowa ze źródłem ciepła w postaci kotła 200W o mocy 80 kW z automatyką sterującą obiegami grzewczymi, buforem, funkcją przygotowania i akumulowania ciepłej wody użytkowej w dwóch zbiornicach po 1500l. Niezbędną armaturą w postaci zaworów odcinających, zwrotnych, bezpieczeństwa, pomp obiegowych wraz ze zbiornikiem magazynującym gaz płynny,
-Gruntowa pompa ciepła o mocy 82,8 kW  z automatyką sterującą, funkcją przygotowania i akumulowania ciepłej wody użytkowej, z dolnym źródłem w postaci 18 szt. pionowych sąd o głębokości 100 m każda, studnia zbiorcza dolnego źródła, płyn glikol polipropylenowy, armatura odcinająco pomiarowa niezbędna do prawidłowego i bezpiecznego użytkowania,
-Instalacja fotowoltaiki o mocy 39,65 kWp,
- Instalacja centralnego ogrzewania w postaci ogrzewania podłogowego, rozdzielaczy, zaworów odcinających, rur, izolacji, głowic termostatycznych i sterowania układem ogrzewania podłogowego.

logo_wfoś

Anna Maciejewska